PDF Drukuj Email
Staże zawodowe
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 25 stycznia 2019 09:12

24 stycznia w „Mechaniku” odbyło się spotkanie z przedstawicielem projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy panem Mieczysławem Bielem.
Robocze spotkanie miało na celu przygotowanie uczniów, którzy rozpoczynają staże zawodowe w czasie ferii zimowych- a jest ich 24 w różnych zawodach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Seminarium „Planowanie kariery zawodowej” z udziałem grafików
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:04


W ubiegły czwartek grupa dziesięciu uczniów z kl. 2TG miała okazję poznać i popracować z trenerem personalnym panem Andrzejem Skibą, który spełnia się również jako aktor i reżyser. Pan Andrzej przeprowadził warsztaty pt. Planowanie kariery zawodowej” w ramach zadań projektowych „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”. Zaraził naszych uczniów wielkim entuzjazmem, optymizmem, motywacją  do działania i wiarą we własne możliwości.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Akademia Młodego Lean Managera z firmą INTERSNACK Poland sp. z o.o.
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 18 grudnia 2018 00:00


W nowej edycji projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" zaplanowanej na lata 2018-2022, jedną z ciekawszych inicjatyw jest powołanie w szkołach Akademii Młodego Lean Managera. Przedsięwzięcie to ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów z zakresu Lean Management – czyli usprawniania i ciągłego doskonalenia, skracania procesów zachodzących w  przedsiębiorstwach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Spotkanie branżowe z firmą INTERSNACK Poland sp. z .o.o
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 00:00


W dniu 5 grudnia 2018 w sali konferencyjnej CKP odbyło się spotkanie firmy INTERSNACK Poland sp. z o.o. z uczniami klas drugich i trzecich technikum w zawodach: technik mechatronik, technik elektryk. Po raz kolejny nasza szkoła gościła przedstawicieli zaprzyjaźnionego nyskiego zakładu w składzie: Magdalena Malinowska - HR Business Partner, Marek Wieszołek – kierownik produkcji zakładu w Nysie oraz Bartosz Marecik – inżynier utrzymania ruchu i jednocześnie absolwent „Mechanika”.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Spotkanie z pracodawcami
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 23 listopada 2018 13:08


14 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyła się konferencja z pracodawcami w ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy”.
W trakcie spotkania pracodawcy mieli okazję zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz możliwościami zdobywania przez uczniów dodatkowych kwalifikacji w Centrum Kształcenia Praktycznego, które przedstawił wicedyrektor Adam Litwin. Podsumował on również i omówił zadania projektowe realizowane w poprzednich latach: staże, kursy, wizyty studyjne, oraz działania z pracodawcami.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Inauguracja projektu w CKZIU Nysa
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 16 listopada 2018 10:17

14 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego miała miejsce uroczysta inauguracja projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy”, który będzie realizowany w latach 2018-2022.W inauguracji udział wzięli: Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nysie Kazimierz Darowski, Kierownik projektu Bartłomiej Piechaczek z Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, Sabina Namyślik z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, dyrektor CKZIU Nysa Henryk Mamala, wicedyrektor CKZIU Nysa Adam Litwin oraz doradca zawodowy Joanna Stefanowicz.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wręczenie certyfikatów TIG
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 26 kwietnia 2018 00:00


27 kwietnia w czasie uroczystego zakończenia klas maturalnych odbyło się wręczenie certyfikatów z kursu spawania TIG, który odbywał się w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy II. Uczniowie którzy odebrali certyfikaty z rąk pana dyrektora Henryka Mamali:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Finał wojewódzki na najlepsze e-Portfolio rozstrzygnięty !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:20


Miło nam poinformować społeczność szkolną, że dwóch naszych uczniów: Damian Kociołek z klasy 3 TA oraz Fabian Sobek z klasy 3 TS brali udział w konkursie na najlepsze e- Portfolio w ramach projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2 w siedzibie RZPWE w Opolu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wizyta studyjna w INTERSNACK POLAND
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 00:00


13.04.2018 - Wizyta klasy 3TA w zakładzie produkcyjnym Intersnack Poland zajmującym się wytwarzaniem "ulubionych przekąsek Polaków". Uczniowie mieli okazję zobaczyć procesy produkcyjne chrupek i czipsów produkowanych w zakładzie. Sposoby sterowania produkcją, pakowania i transportu gotowych wyrobów oraz wymogami i potrzebami kadrowymi zakładu pracy.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Design Thinking-podsumowanie działań projektowych
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 23 marca 2018 12:10


20 marca w Henniges Automotiv Prudnik sp. z o.o. odbyło się spotkanie konsultacyjne w ramach działań Design Thinking prowadzonych przez uczniów "Mechanika" Uczniowie: Szymon Licznar, Konrad Bukała i Szymon Tryszcz zaprezentowali projekt usprawniający dostarczanie części z magazynu na linię montażową za pomocą robotów Line Follower.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Warsztaty e-Portfolio w Opolu
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 20 lutego 2018 12:50W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły:  Jan Baran, Fabian Sobek z klasy 3 TS oraz Damian Kociołek i Grzegorz Kaczmarczyk z klasy 3 TA uczestniczyli w warsztatach e-Portfolio organizowanych w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2. Zajęcia miały miejsce w studiu nagrań i w pracowni komputerowej Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Elektroniczne portfolio - to sposób prezentacji własnej kariery w formie elektronicznej. w ciekawy i nowatorski sposób, tak aby zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5